Kredi Notum En Hızlı Nasıl Yükselir?

Bankalardan hizmet almak için başvuran ancak kredi skoru düşük olan tüketiciler kredi notum en hızlı nasıl yükselir sorusuna yanıt aramaktadır. KKB risk raporuna göre bankaların hizmet verdiği günümüzde, kredi alabilmek için en düşük kredi skoru 1.500 olmalıdır. Daha düşük kredi puanına sahip olan tüketiciler genelde ipotek göstererek veya kefil bularak kredi alabilir. Bu kurallar konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi için de geçerlidir. O halde kredi skorunu en hızlı şekilde yükseltmek adına yazımızın devamında paylaşacağımız bilgilere göre hareket etmeniz uygun olacaktır.

Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Yolları

Farklı bir bankadan kredi alan ve diğer bankalara kredi başvurusunda bulunan tüketicilerin kredi puanı hızlı bir şekilde düşmektedir. Bu nedenle art arda yapacağınız kredi başvurularının yeni taleplerinizi olumsuz yönde etkileyeceğini unutmayın. O halde kredi notum en hızlı nasıl yükselir sorusunun yanıtı, borçlarınızın tamamını kapatmak olacaktır. Yani mevcut kredi borcunuzu tek seferde kapatırsanız, kredi skorunuz hızlıca yükselmeye başlayacaktır.

Kredi puanını hızlı yükseltmek için kredi kartı borcunuzun tamamını da tıpkı kredide olduğu gibi tek seferde kapatmanız uygun olacaktır. Bu süreçte ayrıca kredi kartı borcunuzu zamanında önce öderseniz kredi skoru yükselmeye başlar.

Mevcut fatura borçlarınız da kredi puanını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle kredi notum en hızlı nasıl yükselir sorusuna verilecek diğer yanıt, fatura ödemelerinin zamanında yapılması gerektiğidir. Günümüzdeki tüm bankalar KKB raporunu incelerken borçlanma durumlarınızı da kontrol edecek ve tavsiyelerde bulunacaktır. Öte yandan hesap hareketlerinin canlandırılması da kredi puanını artırır. Yani haftalık olarak havale ya da EFT işlemi yaparak kredi skorunu yükseltmeye başlayabilirsiniz.

Herhangi bir bankaya kredi borcu olan tüketiciler diğer bankalara kredi kartı başvurusunda bulunmamalıdır. Varsa tüm borçlar kapatılarak kredi puanı sorgulanmalı ve daha sonra hizmet alınmalıdır. Son olarak kefil olduğunuz kişinin ödemelerini zamanında yapması, kredi notum en hızlı nasıl yükselir sorusuna verilecek yanıtlardandır. Aksi durumda kefilin borcunu ödememesi, kredi skorunuzu düşürür ve bankalardan hizmet almanızı engeller. Dilerseniz düşük limite sahip bir kredi kartı çıkararak veya bankalara otomatik ödeme talimatı vererek de kredi puanını yükseltebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *