Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2021

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama 2021 yılında en çok araştırılan konular arasındadır. Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi almadan önce banka şubeleriyle görüşmesi gereken tüketicilerin aslında uygun faiz oranlarından faydalandığını söylemek mümkündür. 2021 döneminde faiz oranları artarken kamu bankaları özel bankalara göre biraz daha düşük oranlarla kredi imkanı tanımaktadır. Yazımızın devamında Ziraat Bankasının 12, 24 ve 36 ay vadeli 15.000 TL’lik ihtiyaç kredisi için ödenecek aylık ve toplam taksit tutarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası 15.000 TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama 2021 döneminde 15.000 TL için aylık faiz oranı yüzde 1.54’tür. 12 ay vadede;

  • Aylık ödenecek taksit tutarı 1.405 TL – toplam geri ödeme 16.940 TL’dir.

24 ay vadede;

  • Aylık ödenecek taksit tutarı 779 TL – toplam geri ödeme 18.785 TL’dir.

36 ay vadede;

  • Aylık ödenecek taksit tutarı 574 TL – toplam geri ödeme 20.750 TL’dir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları bu yıl 1.54 olarak güncellenmiştir. Talep edilecek kredi tutarı arttıkça aylık taksit ve toplam geri ödeme artacağından genel kredi maliyeti de yükselecektir.

Ziraat Bankası Kredi Kullanma Şartları

Bu bankadan kredi kullanmak isteyen tüketicilerin öncelikle kredi skoru yüksek olmalıdır. Kredi puanı düşük veya orta seviyede olan tüketicilerden genelde kefil ya da ipotek talep edilir. Ayrıca;

  • İpotek verilecekse eş rızası alınmalı ve bankaya sunulmalıdır.
  • Gelir durumu belgelenmelidir.
  • Kredi ödemeleri eksiksiz ve zamanında yapılmalıdır.
  • Kredi talebinde bulunan tüketicilerin 18 yaşından büyük olması gerekir.

Kullanmak istediğiniz kredi tutarını belirledikten sonra ödemeniz gereken toplam geri ödeme ve aylık taksit tutarını da göz önünde bulundurarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca talep edilen evrakların da eksiksiz olarak bankaya sunulması gerekir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama 2021 yılı için gerekli bilgilere sahip olduktan sonra aşağıdaki belgeleri hazırlamanız yeterli olacaktır;

  • Fatura veya ikametgah
  • Nüfus cüzdanı
  • Maaş bordosu

Öte yandan emekliler aylık döküm belgesi, özel sektör çalışanları şirket imza sirküleri, şirket ortakları ise gelir tablosu, bilanço ve güncel vergi levhasıyla en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *